Уоррен Баффетт

 

Уоррен Баффетт
«Потрібно 20 років , щоб створити репутацію, і 5 хвилин , щоб її зруйнувати. Ви будете ставитися до справ по-іншому , якщо подумаєте про це ».
 Уоррен Баффетт

 

Цей сивочолий старий з кумедною зовнішністю і добродушним характером є найуспішнішим інвестором сучасності. Люди , яким доводилося спілкуватися з Баффеттом , всі як один дивуються його простоті й відкритості. Притому , що Уоррен , рахуючись одним з найбагатших людей планети , він нічим не виділяється від оточуючих. Живе в самому звичайному будинку за $ 32 тис. , який він купив ще в 1958 році , роз'їжджає на старенькому Lincoln Towncar за $ 5 тис. , їсть гамбургери з McDonalds і запиває їх улюбленим напоєм Cherry Coke . Але як цей , простій на перший погляд , старий заробив свої мільярди ?

Малюк Уоррен з'явився на світ 30 серпня 1930 . Задатки інвестора Уоррену перейшли від батька , який був у той час успішним біржовим трейдером. Так що саме батько вплинув на колосальний інтерес свого сина до біржі та інвестицій . Вже у віці 6 років у Уоррена почали проявлятися риси капіталіста , коли він продав своїй сім'ї упаковку Кока -Коли за $ 3 , яку придбав в магазині свого діда за $ 1,5 . Ось так молодий бізнесмен заробив свій первинний капітал .


А вже перше хрещення на інвестиційному ринку Баффетт пройшов , коли йому виповнилося 11 років. Він зібрав усі свої Кормана заощадження , потім позичив у сестри ще грошей і пообіцяв їй скоро їх повернути. З цією сумою він попрямував на роботу до свого батька і придбав 3 акції Cities Service , які коштували 38 долари за штуку. Буквально відразу акції Cities Service почали падати в ціні , поки не досягли позначки в $ 27 . Уоррен засмутився з цього приводу , але не став продавати акції. Незабаром вони різко почали рости і коли вони вже коштували $ 40 за штуку , він вирішив їх продати , тим самим зафіксувавши прибуток в $ 5 (з урахуванням комісії ) . Але буквально через тиждень радість малюка переросла в печаль , коли він дізнався , що недавно продані акції Cities Service зросли вже до $ 200 ! Але зате можна сказати з впевненість , що саме завдяки цьому ранньому уроку Уоррен Баффетт і став власником мільярдів доларів. З тих пір його головним принципом інвестування став метод « купуй і тримай ».


Якщо сказати в двох словах , то Баффетт провів своє дитинство в пошуках свого фінансового успіху. Він постійно щось купував , продавав , збирав, вкладав . І до 17 років майбутній мільярдер вже заробив капітал в $ 5 тис. ( якщо перевести на сьогоднішні гроші , то це приблизно $ 42 тис.) А якщо говорити що найменше приваблювало його в той час , так це однозначно була школа , зі своїми нудними предметами і де нічого не розповідали про фінансову грамотність . Хоча при всьому при цьому навчався Уоррен на відмінно , а шкільні завдання йому здавалися занадто легкими і банальними .


Найважливішим періодом в освіті Уоррена , було навчання в бізнес школі Колумбійського університету , де його наставником став відомий гуру інвестиційного світу Бенджамін Грехем . Саме від нього Уоррен отримав другу частину фундаменту своїх фінансових знань , який почав заливати , звичайно ж , його батько. До слова , Уоррен був першим і єдиним студентом , який зміг отримати у Грехема оцінку « А + ».


Після придбання головних навичок інвестування , Уоррен відразу кинувся підкорювати фінансові вершини . Так в 1956 році на світ з'являється його компанія « Buffett Partnership » , пайовиками якої стали його близькі друзі і члени сім'ї (їх загальні вкладення склало $ 105 тис. , а Уоррен вклав лише $ 100). Зазначу , що вже в 1958 році стан акціонерів збільшилася в два рази , а Уоррен отримав 1:3 від загального доходу компанії.

 

Найбільш продуктивний етап у біографії Уоррена Баффетта почався в 1965 році, коли він скупив контрольний пакет акцій текстильної компанії Berkshire Hathaway . У той час ця маловідома компанія переживала кризу і була близька до банкрутства. Але після того , як Уоррена обрали директором Berkshire Hathaway , він почав вкладати в неї кошти , які призвели до швидкого зростання прибутку. ( Сьогодні , акції цієї текстильної компанії приносять Баффетту мільярди доларів , і вона є однією з найбільших у світі).


Далі все йшло як по накатаній і в портфель акцій Уоррена Баффетта почали входити такі світові компанії, як McDonald's Corp . , American Express , Coca- Cola Co . , The Washington Post Co . , GEICO , Gillette , Wells Fargo & Company.
Головним критерієм вибору компаній , для Баффетта є особиста симпатія. І він вважає , що саме це і є запорукою гарного інвестування . « Якщо компанія виробляє якісний товар , то це її незаперечна перевага . І вона при правильному капиталовложении рано чи пізно досягне успіху» - стверджує Баффетт .


За версією Forbes , Баффетт в 2008 році став лідером у списку найбагатших людей планети. При скромних витратах йому практично не доводиться витрачати мільярди . І він прийняв рішення пожертвувати 75 % свого неосяжного капіталу ( або $ 35 млрд.) на благодійність. Левова частка якого , пішла до фонду свого кращого друга , а за сумісництвом комп'ютерного генія Білла Гейтса.
Зараз дідка Баффетту 81 рік і він відмінно себе почуває. Його новим хобі стала гра в покер по інтернету з Біллом Гейтсом. Але так як Уоррен взагалі не розбирається в комп'ютерній техніці , він для цього заняття найняв собі спеціально навченого людини.


Ось такий він , самий унікального інвестор сучасності Уоррен Баффетт .Создан 28 янв 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником