Сергій Брін

 

Сергій Брін
Сергій Брін

 

 «Я насолоджуюся своєю роботою і це найголовніше моє багатство »

 

Хто такий Сергій Брін ? Творець Google - відразу говорить про статус цієї людини. Пошукова система , яку знають всі і яка знає про всіх. У наш час побутує таке веселе вислів: «Якщо Google вас не знає , тоді вас не існує взагалі». Але атнють не всі користувачі цього спритного пошуковика зможуть відповісти , хто є його творцем . І я вважаю , що багатьом буде цікаво дізнатися історію цього успіху .

Сергій народився 21 серпня 1973 року в Москві. Його батьки були євреями і потрапляли під важкий прес антисемітизму. Статут терпіти утиск в правах з боку радянського ладу , сім'я Брін приймає рішення переїхати в США на постійне місце проживання. Молодому Сергію тоді ледь виповнилося 6 років. У Сполучених Штатах одразу знайшлося застосування технічним умам його батьків. Батько пішов викладати в Університет штату Меріленд , а мати влаштувалася на роботу в NASA.


Сергій достроково отримав диплом бакалавра в університеті , де викладав його батько. За що отримав солідну державну стипендію , яка дозволила йому спокійно поступити і вчитися в Стенфордському університеті. Це було , мабуть, краще вищий заклад в Америці з розвитку і випуску комп'ютерних умів країни . Стенфорд виплачував значні стипендії , щоб студенти не спантеличували себе пошуками заробітку , а були налаштовані тільки на навчання . Там Брін і познайомився з Ларрі Пейджем з яким надалі створять творчий тандем.


Будучи аспірантами , вони створюють унікальну пошукову сторінку BackRub на сайті свого університету , яка знаходила інформацію за спеціальною системою ранжирування . Геніальне відмінність полягала в тому , що кожній сторінці надавався ранг ( PageRank ) і чим більше інших сторінок посилається на неї , тим вище її місце за вбивається запитом. Нагадаю , що всі пошукові системи того часу працювали на системі : чим більше запитуваних слів у тексті сторінки , тим вище її місце в пошуковику . Це і було головною запорукою успіху майбутньої пошукової системи Google. Але повернемося до BackRub , яку незабаром довелося закрити з причини перевантажень сервера сайту і вільного доступу до службових документів Стенфорда будь-якому користувачеві .

 

І тепер перед нерозлучним тандемом виникло питання : « Закінчити навчання або кинути її і присвятити себе головного проекту в їхньому житті ». І вони почали пошук інвесторів , які погодилися б вкласти свої гроші в їх пошукову систему. А потенційні інвестори один за одним відмовлялися підписуватися під цим проектом. Але їх наполегливість винагородити сповна , коли вони зустрілися з досвідченим інтернет- бізнесменом Енді Бехтольшаймом , який виділив їм суму в $ 100 тис. Але Енді був людина зайнята і в поспіху зробив помилку , виписавши чек з неправильною назвою Google Inc. Хоча спочатку , компанію планували назвати Googol - це число з ста нулями після одиниці , маючи на увазі величезну пошукову базу. Хоча хлопці подумали : « Google , так Google. Адже їм тоді не кожен день виписували такі чеки ». Через тиждень (це був 1998 рік) , вони реєструють Google Inc. з капіталом в $ 1 млн.


Як парадоксально звучить , але Google , так само як і Apple ( Стів Джобс і Стів Возняк ) , створюють у гаражі два талановитих студента . Можливо , в США є така традиція: «Якщо хочеш створити багатомільярдну компанію , начини з покупки гаража ». Ну це я звичайно жартую )) А Google не жартував і поширювався в той час фантастичними темпами. Вже через рік він проіндексував більше 60 млн. сторінок і обігнав усіх своїх конкурентів. Цей пошуковик підкупив своїх користувачів не тільки кращим пошуком необхідної інформації , а легкістю (не був завантажений рекламою , гороскопами , новинами та іншої інформації , яка відволікала ) і швидкістю движка.


Компанія виросла і переїхала у величезний комплекс будівель в Маунтін- В'ю штат Каліфорнія , який назвали Googleplex . Там вони створили для своїх « розумових моторів » відмінну базу для роботи і творчості .


На 2010 Forbes оцінив стан Сергія Бріна в $ 15 млрд. І він є 11 в списку найбагатших людей США . Але незважаючи на всю свою спроможність у фінансовому плані , він продовжує жити в 3 -х кімнатній квартирі , їздити на не самою дорогою Toyotе Prius з екологічно чистими вихлопами і носити найпростіші речі .


А зараз він збирається втілити в реальність свою давню мрію , полетіти в космос на борту російського корабля « Союз». До речі , на все це задоволення він вже виклав суму в $ 35 млн. ! Можливо, після цього польоту він повернеться до нас з новими , « космічними » ідеями. Завдяки яким , його пошукова система зможе надавати користувачам саме ту інформацію , яку вони хочуть побачити на своїх екранах .Обновлен 20 дек 2013. Создан 19 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником