Джон Рокфеллер

 

Джон Рокфеллер

найбагатша людина планетиДжон Рокфеллер

«Я не думаю, що існує якась інша риса характеру, яка була б  настільки важлива для будь-якого виду успіху , як наполегливість ».
Джон Девісон Рокфеллер
 
Багато хто задається питанням : " Хто ж є найбагатшою людиною за всю світову історію? " . Одні підсвідомо називають Уоренна Баффета , інші Білла Гейтса , але в підсумку помиляються і ті й інші. Його звуть Джон Девісон Рокфеллер і він є творцем найбільшої нафтової імперії Standard Oil . Якщо перерахувати його стан в сучасній валюті , то воно перевалило б за позначку в 318 млрд. доларів. Чи не правда вражає ...
ранні роки

 

Народився Джон Рокфеллер в далекому 1839 році в невеликому містечку Річфорді , штат Нью -Йорк. Вихованням Джона в основному займалася його мати , яка була затятою баптисткою і з раннього віку привчила свого сина до релігійних цінностей . Що стосується його батька , Вільяма Евері Рокфеллера , то він був мандрівним торговцем і його майже ніколи не було вдома. Це залишило якийсь відбиток у становленні характеру молодого Джона , адже йому довелося з раннього віку брати відповідальність за фінансове забезпечення сім'ї . Якщо говорити відверто , то його батьки за своїм характером були настільки протилежні , що важко було собі уявити , як вони разом уживалися і при всьому цьому виростили 6 дітей.

 

Якщо повернутися до Джону , то я б хотів відзначити його не дитячий працьовитість і підприємницьку жилку. Адже вже у віці 7 років він вперше почав заробляти гроші. Джон ловив диких індиків , яких потім годував і продавав , записуючи в маленьку зошит всю свою фінансову діяльність. А отриманий прибуток молодий бізнесмен позичив своєму сусідові під 7% річних.

Коли Джону виповнилося 16 років : сім'я Рокфеллерів переїжджає в Клівленд , а сам він приступає до пошуку роботу . Маючи за плечима незакінчену середню освіту і тримісячні курси бухгалтерії , Джону не відразу вдається знайти роботу . Після півторамісячного простою , Джона все ж беруть помічником бухгалтера в компанію « Hewitt and Tuttle » , з офіційною зарплатою $ 17 на місяць. Це була єдина в його житті робота за наймом , з якою він виніс корисний урок.

 

Шлях до багатства


У віці 19 років , спільно з Джоном Кларком , він створює торговий дім « Clark & Rockefelle ». Компанія торгувала переважно сільськогосподарськими товарами і в перші роки справи у них йшли не дуже добре. Але в 1861 році в США починається Громадянська війна і американському уряду знадобилося величезну кількість одягу та продуктів , для підтримки військових дій. Так як їх капіталу не вистачало для задоволення всіх потреб фронту , їм потрібен був кредит . Банки воліли не ризикувати в таких випадках : адже сума була велика , а компанія молода і про неї мало хто знав. Але не варто забувати , що в цій компанії був Рокфеллер , зі свого сталевий підприємницькою хваткою , якому не склало особливих труднощів умовити директора банку в видачі необхідного кредиту . Таким чином , Громадянська війна стала справжнім скарбом для компанії і дозволила їй сколотити солідний капітал .

 

1864 , « нафтова лихоманка» в Пенсільванії (неподалік Клівленда ) . У США набирають популярність гасові лампи ( головне джерело освітлення в той час) , а гас виробляють з нафти. Джон розуміє , що за цією горючою сумішшю криється величезний потенціал і начитає направляти компанію в нафтову галузь. Але Кларку ця ідея не припала до душі , і тоді Рокфеллер викуповує частку партнера за 72 тисячі доларів.
нафтова імперія
Джону 31 рік , у нього за плечима чималий капітал і величезний інтерес до нафтової промисловості . А в голові одні думки: « Куди вкласти свої гроші? У нафтовидобувну або нафтопереробну галузь? » Рокфеллер все ж віддає перевагу переробці і, як завжди , виявляється правий . Більшість людей в той час рвонулися на пошуки і видобуток «чорного золота » , а переробкою мало хто займався. Після визначення пріоритету він знайомиться з хіміком , який розповідає йому секрет видобутку гасу з нафти.

 

У 1870 році Рокфеллер створює компанію Standard Oil . У першу чергу він вирішив провести чітку стандартизацію у фірмі , так як вся нафтова галузь в той час нагадувала хаотичну безформну масу. Джон створює статут , скасовує нормовану заробітну плату робітникам і замінює її акціями компанії. Це був відмінний підприємницький хід з його боку : робітники почувалися частиною компанії і працювали не в півсили , як зазвичай буває , а вичавлювали з себе всі соки.
Standard Oil почав нарощувати свої потужності , скуповуючи , одну за одною , дрібні нафтові компанії. Вони не могли встояти перед напором « рухається танка » , Рокфеллер ставив їм ультиматум: «Або ви продаєте компанію, або вона розориться ». Більшість нафтовидобувних і нафтопереробних заводів воліли увійти до складу Standard Oil в обмін на частину її акцій. Так само Джон домігся значних привелегий для своєї компанії з боку залізниці. Перевезення нафти для Standard Oil була в 2 рази дешевше , ніж у конкурентів.

 

У 1880 році в руках Рокфеллера був контроль над 95 % всього нафтовидобутку США . Ставши таким чином монополістом нафтової промисловості , Джон почавши вкладати значні кошти в розвиток переробки нафтопродуктів. Таким чином , разом з винаходом першого автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння «чорне золото » стало ще дорожче. Адже нові автомобілі працювали на бензині , і їм так само було необхідно моторне масло. Можна так само згадати закон Шермана 1890, спрямований на знищення монополій . Тоді Рокфеллер так само вчинив дуже грамотно , розбивши Standard Oil на 34 дрібних компаній. Зберігши основний пакет акцій , він став ще багатшим.

 

2 мрії


Ще будучи школярем у Джона Рокфеллера було 2 мрії: перша - це заробити 100 тис. доларів , і друга - дожити до 100 років. З першої йому вдалося впоратися легко , перевиконавши її в сотні разів. Адже його особистий стан в 1917 році становило 1 млрд. доларів або 2,5 % торгового ВВП Америки. Джон тоді міг на ці гроші рік містити всю країну.
А ось з другої мрією було не все так просто для нього. Статистика була проти Джона , адже до такого віку доживав лише одна людина з 100 тисяч. А коли Рокфеллер відсвяткував своє 96 -річчя, всі подумали , що для цієї людини не існує жодних перешкод. Навіть страхова компанія виплатила йому 5 млн. доларів на честь цієї події. Але 23 травня 1937 Джон Рокфеллер помирає від серцевого нападу , так і не доживши до заповітної дати трохи більше 2 років.
Не всім мріям судилося збуватися , але Джон Рокфеллер був максимально близький до руйнування всіх законів і правил , борючись за своє життя і фінансове благополуччя.Обновлен 20 дек 2013. Создан 13 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником